Ünnepek, rendezvények

Az óvoda hagyományos ünnepei

Október - Mihály-napi vásári játék: a gyermekek által készített „portékák” kiállítása, gyermekek közti adás-vétel; vásári kikiáltók mondogatásával történő kikiáltása, vásári hangulat megteremtése.

Október 23. - az 1956-os Forradalom emléknapja

December 6. - Miklós napi Mikulás várás: versek, dalok tanulása, elbeszélések és mesék hallgatása, csomagok ajándékozása.

December 13. - Luca napja: a „kotyolás” szokását a nagycsoportos fiúk csoportról-csoportra járva mutatják be a többieknek, „lucabúzát” vetnek a gyermekek, mellyel a Betlehemi jászolt díszítik majd. Elbeszélés alapján megismerik a Luca napi alakoskodás, és a „lucaszéke” készítésének szokását.

Karácsonyi hét: advent, betlehemezés, pásztorjáték, kántálás. Óvodai szintű ünnepségen karácsonyi versek, dalok bemutatása csoportonként, az óvodapedagógusok énekkarának műsora, ajándékozás.

Farsangi hét: jelmezes-álarcos alakoskodás, jelmezbál, farsangi fánk sütése. Farsangi hét szervezése naponta más-más programmal. A farsangi bálra a felnőttek is jelmezbe öltöznek. Szokásénekek, mondókák tanulása, álarc és szemüvegkészítés.

Március 12. - Gergely napja: a Gergely-járás szokásának bemutatása, közösen az iskolásokkal, akik jelmezbe öltözve verbuválják az óvodásokat az iskolába. „Adományként” apróbb ajándékokkal kedveskedünk a nagyobbaknak. Gergely-napi szokásénekeket és kiszámolókat hallgatnak a gyermekek.

Március 15. - az 1848-as Forradalom és szabadságharc ünnepe

Húsvétváró hét: „kiszehajtás”, „villőzés”, komatálküldés, tojásfestés, locsolás. Húsvéti hét keretén belül a népszokások feldolgozása, óvodai szintű megismertetése a nagycsoportosok által. Locsolóversek, szokásénekek, rigmusok tanulása.

április 22. - Föld napja

Pünkösd: Pünkösdi király és királyné választás, pünkösdölés, „zöldágazás”, vidám mulatozás, májusfa állítás. Pünkösdi köszöntők, dalok bemutatása pünkösdi játék formájában a nagycsoportok által.

Anyák napja megünneplése a csoportokban.

Gyermeknapi közös játék, mulatság.

Évzáró ünnepség

Nagycsoportosok búcsúja

A gyermekek születés-, és névnapjának megünneplése minden csoportban.


Az óvoda kirándulásai

Közvetlen környezetünkben minden csoport szervez kirándulásokat a településrészen: célséták, erdei-, Tócó-patak parti séták; mezei kirándulások folyamatosan.

A tágabb környezet megismerésére a középső-nagy, és tiszta nagycsoport autóbuszos kirándulásokat szervez a belvárosba, délelőtti programokkal: városnézés, piaci vásárlás, állatkert megtekintése, botanikus kerti séta, játszótéri közös játék – a tavaszi, nyári hónapokban.


Az óvoda-család közös rendezvényei

Egy nevelési évben kétszer szervezünk családi délutánt a szülőknek – a „kis” Mihály-napi vásár hetében, a karácsony hetében különféle, változatos programokkal: lovasszekerezés a településrészen, mesedramatizálás az óvodapedagógusok előadásában, közös barkácsolás, táncház, arcfestés, ovi-cuki.

Műsoros délutánok szervezése – a farsang hetében és a húsvétváró héten – a gyermekek jelmezes felvonulása, farsangi- és húsvéti népszokások bemutatása a nagycsoportos korú gyermekek által, az óvodapedagógusok ének- és zenekarának műsora, tombolasorsolás.

Kapcsolat


Alsójózsai Kerekerdő Óvoda

Cím:

4225 Debrecen, Alsójózsai u. 13.

Mobil:

+36 30 464-6374

Telefon:

+36 52 597-133

+36 52 597-134

Email:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Facebook:
https://www.facebook.com/Alsojozsai.Kerekerdo.Ovoda/

Alapítványunk:

Alsójózsai Óvodás Gyermekekért Alapítvány

adószáma: 18561751 – 1 – 09

számlaszáma: 60600163-11024226-00000000

Térkép